Český svaz Rod hockey, o. s.

Tři tituly z mistrovství Evropy

IMG_0692Slovenská Senica hostila o víkendu mistrovství Evropy ve stolních hokejích, jehož součástí byly i soutěže v táhlovém hokeji Chemoplast. K favoritům patřila vedle domácích také početná česká výprava. Souboj Česko versus Slovensko se nakonec naplno odehrál jen v kategorii mužů a družstev. Stupně vítězů v juniorské kategorii plně patřily Čechům v pořadí Lukáš Doležal, Jan Kusý a Simon Kaňa. V kategorii žen zvítězila Karolína Sládková těsně před ruskou reprezentantkou Irinou Belavinou a další Češkou Veronikou Grabinskou. V dramatické soutěži mužů zvítězil domácí Marek Vrablic před dvojicí Čechů Jaromírem Procházkou a Patrikem Juchelkou. Domácí favorit číslo 1 Branislav Skoček skončil bez medaile pátý, další z medailových aspirantů Švéd Gellerstam sedmý. Mistrovství Evropy se nemohl kvůli zdravotním problémům zúčastnit Jaromír Foltýn st. Český tým se tak v soutěži družstev musel obejít bez svého lídra z ME 2014 a MS 2016. Stejně jako v předchozích letech, kdy se několikrát dostal do krizové situace, si český výběr poradil i s touto komplikací, v semifinále smetl Maďarsko 9:0 a ve finále přehrál silný domácí výběr 5:2. Základ úspěchu tvořil výkon dvojice Lukáš Doležal a Ladislav Šustáček, který podpořili i ostatní členové týmu: Patrik Juchelka, Karel Racek a Ondřej Černý. Ziskem bronzu ukončili sedmileté čekání na týmovou medaili Rusové.

Také další program soutěží táhlového hokeje Chemoplast bude mezinárodní. Již v sobotu 5. května proběhne ve švédském Lundu turnaj Bohemia Cup.