Český svaz Rod hockey, o. s.

V pražském Majalandu tři tituly pro domácí

OLYMPUS DIGITAL CAMERAV pražském Majalandu proběhlo mistrovství světa ve stolních hokejích, jehož součástí byly i soutěže v táhlovém hokeji Chemoplast. V kategorii mužů zvítězil jeden z favoritů Ladislav Šustáček (SHL Brno). Také v kategorii žen brali zlato domácí. Trochu překvapivě to bylo díky mostecké hráčce Valentině Grimmové, pro níž byl táhlový hokej Chemoplast na MS doplňkovou disciplínou. Mezi juniory zvítězil baskický reprezentant se zkušenostmi ze soutěží Stiga Eneko Garcia. Díky výsledkům ze soutěží jednotlivců byl český tým v soutěži družstev nasazen jako číslo jedna. Vyhnul se tak předčasnému střetu s nevyzpytatelnými družstvy Švédska a Slovenska. V semifinále Češi přejeli Rumuny 9:0, v druhém semifinále se očekávané drama nekonalo, Švédi porazili Slováky vysoko 5:1. Ve finále se Češi na Švédy ujali vedení 2:0, další průběh byl vyrovnaný a na konci se tak Češi mohli radovat z vítězství 4:2. Bronz berou Slováci. Právě hlavní rivalové v rámci soutěží v táhlovém hokeji Chemoplast by měli pořádat příští šampionáty. Mistrovství Evropy 2026 má stanovené místo konání ve slovenské Ilavě, mistrovství světa je předběžně přiděleno Švédům.

Výsledkový souhrn z MS 2024 a fotografie ze soutěží si můžete prohlédnout v kartě turnaje.