Český svaz Rod hockey, o. s.

Polish Open pro Vrablice, v Mostě vítězili Foltýn a Černý

Před zřejmě rozhodující fází v podobě dvou červencových turnajů vyšší kategorie „A“ měl Český pohár v táhlovém hokeji Chemoplast v červnovém programu tři turnaje. Během osmi dnů se vyznavači této hry utkali v polské Wieliczce a dvakrát v Mostě. Polish Open ve Wieliczce, městečku nedaleko Krakova, se stal kořistí favorizovaného Slováka Marka Vrablice. Další medailové pozice obsadili brněnští hráči Ladislav Šustáček a Martin Kučera. Do Českého poháru byl turnaj Polish Open zařazen jen jako kategorie „B“, v rámci WTHA Tour se ale jednalo o kategorii Master a jeho výsledky tedy mohou zásadně ovlivnit konečné pořadí WTHA Tour.

Do WTHA Tour, ale jen jako Challenger, a zároveň jako „béčko“ i do Českého poháru byl zařazen i mostecký turnaj v rámci Sportovního setkání Most – Marienberg 2013. Táhlový hokej Chemoplast byl ovšem zařazen až na samotný konec náročného programu setkání, kdy z účastníků celé akce zůstala jen hrstka věrných této disciplíně. Pořadí na stupních vítězů tak žádné překvapení nepřineslo. Zvítězil Jaromír Foltýn Sen. (Fighting Saints Pečky) před dvojicí mosteckých „černých žraloků“ Martinem Laštůvkou a Lukášem Doležalem. Tradiční obsazení mosteckých turnajů doplnili členové oddílu Real Draci 18.ZŠ Most.

Ti se pak stali hlavními aktéry svého domácího Poháru 18.ZŠ Most. Turnaj, který se hrál v rámci školního sportovního dne, zaznamenal dosavadní nejvyšší letošní účast. Do hry zasáhlo čtyřicet čtyři hráčů a hráček, z velké části soutěžních nováčků. Doslova v roli učitele se představil hrající kapitán chemoplastové reprezentace Ondřej Černý (StarColor Most), který také bez potíží v turnaji zvítězil. Další medailové pozice patřili Tomáši Kvasničkovi a Kamilu Hermanovi z družstva Real Draci 18.ZŠ Most.

Výsledky a fotografie budou po zpracování publikovány u jednotlivých turnajů v kalendáři. Na stejném místě jsou průběžně aktualizovány informace o nastávajících událostech táhlového hokeje Chemoplast.